Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 "Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів"


Наказ МОЗ України від 24.03.2022 № 520 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року № 446"

36385-dn_520_24_03_2022.pdf

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ в умовах воєнного стану, нововведення будуть наступними:

1️⃣ МСЕК може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК.

2️⃣ МСЕК здійснюють свої функції з дотриманням принципу екстериторіальності та забезпечують проведення медико-соціальної експертизи за направленням ЛКК незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, яка звертається для встановлення інвалідності.

📍У разі неможливості здійснення направлення лікарем або ЛКК, в тому числі заочно, осіб з тимчасовою непрацездатністю на медико-соціальну експертизу у визначені строки:

🔸приймається рішення щодо подовження тимчасової непрацездатності без направлення на медико-соціальну експертизу лікуючим лікарем або ЛКК;

🔸здійснюється направлення лікарем чи ЛКК на медико-соціальну експертизу не пізніше ніж через 1 місяць після припинення або скасування воєнного стану.

❗Акцентуємо увагу на тому, що нововведення діятимуть допоки триватиме воєнний стан на території України та протягом шести місяців після його припинення або скасування.

Детальніше з Постановою № 225 можна ознайомитись за посиланням👇

https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-poryadku-provedennya-mediko-socialnoyi-ekspertizi-na-period-diyi-voyennogo-stanu-na-teritoriyi-ukrayini-225